location_on تهران خیابان ناظم الاطباء شمالی پاساژ تهران پلاك 146 local_phone 09128001450 | 021-33964617 | 021-66431768

بلبرینگ - مرکز فروش بلبرینگ در تهران

بلبرینگ

شرکت رول پخش پارسیان  اولین وارد کننده انواع بلبرینگ در ایران . مرکز تامین و تهیه انواع بلبرینگ و رولبرینگ و...بلبرینگ ها در سراسر دنیا و در ابعاد و اندازه های مختلفی تهیه و تولید میشوند . بلبرینگ در سایر کشور ها با نام bearing  وبه زبان فارسی بالشتک و یا یاتاقان یاد می شود . کلمه ی بلبرینگ نیز کلمه ی نا صحیحی بوده که جهت تلفظ راحت تر به زبان فارسی اینگونه و بصورت عامیانه تلفظ می شود . تلفظ اصلی بلبرینگ ، بیرینگ می باشد . بیرینگ هایی که جزء غلتشی آنها ساچمه ای باشد را بلبرینگ ( بیرینگ ) و بلبرینگ هایی که جزء غلتشی آنها غلطک باشد را رولبرینگ می نامند . از این نوع محصولات با نام یاتاقان توپی یاد می شود و جزو خانواده ی یاتاقان محسوب می شود .بلبرینگ ها ابزاری می باشند که اصطکاک بین قطعات متحرک را می کاهند . بلبرینگ ها در بسیاری از ابزارهای مختلف و در زمینه های بسیار متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند . چند مورد از استفاده ی بلبرینگ در صنایع بزرگ خودرو سازی ، موتورها و... می باشد . تقریبا هر وسیله ای که نیاز به چرخش داشته باشد را توسط بلبرینگ های مخصوص به چرخش در می آورند . بلبرینگ ها هم بارهای شعاعی و هم بارهای محوری را می توانند متحمل شوند . در بلبرینگ ها فشار از لایه ی بیرونی به گوی های داخل آن اعمال شده و همزمان نیرو و فشار به لبه درونی بلبرینگ منتقل خواهد شد . به دلیل کروی بودن گوی های بلبرینگ نقطه تماسشان با لایه ی داخلی و خارجی بسسار کوچک می باشد . و همین امر موجب می شود که بلبرینگ نرم تر حرکت کند . به دلیل کوچک بودن محل تماس در بلبرینگ ها در صورت فشار بیش از حد به آنها ، گوی ها ممکن است تغییر شکل داده و خرد شوند . در این موارد رولبرینگ ها به کمک ما می آیند . خاطر نشان می کنیم که بلبرینگ ها بر اساس استاندارهای محصول مورد نظر استفاده شده و در صورت استفاده از استاندارهای ذکر شده هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد . بلبرینگ ها انواع مختلفی داشته و بر اساس تحمل بار و سرعت چرخش و لغزش به دسته های مختلفی تقسیم می شوند . هر کدام از بلبرینگ ها شاخصه مربوط به خود را داشته و جهت اطلاع از مشخصات کلی و دقیق بلبرینگ ها آنها به صفحه ی اختصاصی مربوط به آنها مراجعه نمایید .

 انواع مختلف بلبرینگ شرح زیر می باشد : 

بلبرینگ ها

»»» بلبرینگ ها 

بلبرینگ ها اصولا به دو بخش BALL  که همان ساچمه هست و bearing  که یاتاقان یا بالشتک تقسیم می شوند .

بلبرینگ ها بصورت کلی به 5 دسته تقسیم می شوند : 

1. بلبرینگ های شیار عمیق

2. بلبرینگ های تماس زاویه ای 

3.بلبرینگ های کف گرد : بلبرینگ های کف گرد یک ردیفه ، بلبرینگ های کف گرد دو ردیفه

4. بلبرینگ های خود تنظیم

5.بلبرینگ ایگرگ : این نوع بلبرینگ ها  نوع تغییر شکل یافته بلبرینگ های شیار عمیق هستند.

 

رولبرینگ ها

 »»» رولبرینگ ها 

رولبرینگ ها نیز یکی از محصولات خانواده بلبرینگ ها می باشند . رولبرینگ ها نیز از دو کلمه رول و برینگ تشکیل شده است . Roll  به معنای غلتک و bearing به معنای یاتاقان یا بالشتک می باشد . رولبرینگ ها امکان لغزش دو قطعه را فراهم می آورند و قادر به تحمل فشار بسیار بالایی شعاعی هستند . رولبرینگ ها نسبت به بلبرینگ ها قادر به تحمل وزن و فشار بیشتری می باشند . 

رولبرینگ ها نیز انواع مختلفی دارند و به 7 دسته تقسیم می شوند :

1.رولبرینگ های استوانه ای :

»»» رولبرینگ های استوانه ای کف گرد :این نوع برینگ ها ضمن قابلیت در تحمل بارهای سنگین قادر به چرخش  با بالا نیز هستند.

»»» رولبرینگ های استوانه ای ضربدری : این رولبرینگ ها از صلبیت زیاد برخوردار بودخ و ضمن اشغال فضای کم ، قابلیت تحمل بارهای سنگین را دارند

»»» برینگ های پرغلتک استوانه ای :این رولبرینگ ها دارای حداکثر تعداد غلتک بوده و موجب بالا بردن فوق العاده زیاد تحمل بار و در عین حال صرفه جویی در مقدار فضای مورد نیاز برای جا زدن رولبرینگ می شود .

2.رولبرینگ های سوزنی :این نوع رولبرینگ ها اصولا از جنس فولاد های کربن – کرومی بوده و ضمن دارا بودن ضخامت کم از قدرت تحمل بار زیادی برخوردار هستد

»»» رولبرینگ های سوزنی کف گرد :

»»» رولبرینگ های سوزنی با پوسته کشیده شده :همانگونه که از نام آن پیداست ،حلقه بیرونی آنها نازک بوده و کشش عمیق شده است.ضخامت آنها کم و قدرت تحمل بار زیادی دارند

3.رولبرینگ های مخروطی : این برینگ ها دارای شیار مخروطی در حلقه بالایی و پایینی بوده و جزء غلتشی نیز در آنها به شکل مخروطی می باشند.

 »»» رولبرینگ های مخروطی تک ردیفه : این نوع رولبرینگ قادر به تحمل بار محوری از یک جهت است.

4.رولبرینگ های بشکه ای :این رولبرینگ ها دارای دو ردیف غلتک در یک شیار مشترک منحنی الشکل در حلقه بیرونی هستند 

»»» رولبرینگ های بشکه ای کف گرد :در این برینگ ها حالت زاویه دار بودن غلتک نسبت به محور آنها را برای تحمل بار های شعاعی و محوری مناسب می سازد.

5.رولبرینگ های مخروطی : این برینگ ها دارای شیار مخروطی در حلقه بالایی و پایینی بوده و جزء غلتشی نیز در آنها به شکل مخروطی می باشند.

6.رولبرینگ های استوانه ای کف گرد :این رولبرینگ ها برای تحمل بارهای محوری سنگین مناسب هستند.

7.رولبرینگ های سوزنی کف گرد :این برینگ ها قادر به تحمل بار محوری سنگین می  باشد .

رولبرینگ ها در اصل همان بلبرینگ ها می باشند با تفاوت اینکه در بلبرینگ ها از ساچمه و رولبرینگ ها از غلطک ها استفاده می شود . 

شرکت رول پخش پارسیان در راستای توسعه اقتصاد پایدار و نیز در جهت دستیابی به اقتصاد فراگیر داخلی به منظور تامین قطعات  و تهیه انواع بلبرینگ  با همکاری تولید کنندگان و تشکل های صنعتی , همکاری صمیمانه خود را اعلام مینماید . جهت مشاهده سایر محصولات از جمله انواع بلبرینگ و رولبرینگ و.... ما از طریق لینک های موجود در منو اقدام نمایید  . با آرزوی سلامتی و وموفقیت روز افزون برای شما .